Ayak Bileği Estetiği

Ayak Bileği Estetiği

İnatçı yağlar, ayak bilekleri ve alt bacak bölgesinin estetik bir görüntüden uzaklaşmasına sebep olabilir. Bu bölgedeki yağlar kilo fazlası ile ilişkili olmaktan çok genetik bir alt yapıdan kaynaklanmaktadır. Güzellik perspektifinden bakıldığında, ayak bileği kalınlığı etek, şort veya mayo giymek isteyen kadınlar için büyük bir sıkıntı yaratmaktadır. Ayak bileği inceltmenin en sağlıklı yolu ise liposuction uygulamasıdır.

İdeale yakın kilolarda olup ayak bileğinde  normalden fazla yağ dokusu mevcut kişiler ayak bileği inceltme estetiği yani liposuction için iyi birer adaydırlar.

Bu operasyon genel anestezi altında yapılmakta olup gereğinde Liposuctiona ek yöntemler kullanılabilmektedir. Bu yöntemler hastaya ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermekte olup; Lipomatik liposuction, Vaser liposuction, Laser Lipoliz ve Body tite kullandığımız ek yöntemlerin arasındadır. Bu yöntemlerin hangisi veya hangilerini kullanacağımıza bacağın ne kadarına uygulama yapılacağına, deride sarkma oluşma olasılığı olup olmama durumlarına göre karar verilmektedir.. 

Kişinin istediğine göre tüm vücudu kapsayan bir liposuction veya diğer bir estetik operasyonla birleştirilebilir. Ameliyat hastanın bölge sayısına ve yağ oranına göre 2 saat ile 6 saat arasında sürebilmektedir. Ameliyattan önce ve sonra ultrasonla bakıp incelmeyi görebiliyor ve ultrason muayenemizle ameliyat öncesi alınacak tahmini yağ miktarını belirleyebiliyoruz.

Ameliyat sonrası korse kullanımı gerekmekte olup, kullanım süresi ortalama olarak 6 haftadır. Ameliyat sonrası ağrı, akesicilerle giderilebilinecek düzeydedir. Günlük olağan aktivitelere ameliyattan sonra dönülebilmektedir ancak koşu gibi aktif spor hayatına dönülmesi 4 hafta ertelenmelidir. Ayak bilekleri vücudun en alt kısmıdır ve yer çekimi sebebi ile doğal olarak en hızlı  ödemlenen bölgesidir. Bu sebeple ödemlerin tamamen geçmesi 3 ayı bulabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

liposuction

Liposuction

Vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarayan işlemdir. ..

Devamını Oku
el-cerrahisi

El Cerrahisi

El, belki de sahip olduğumuz en önemli organlardandır. Çoklu hareket kabiliyeti günümüz teknolojisiy..

Devamını Oku
meme-diklestirme

Meme Dikleştirme

Özellikle kilo alıp verme süreçleri veya emzirme sonrasında meme sarkması olabilir. Dolgunluğu yeter..

Devamını Oku
Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu