Özgeçmiş

ozgecmis1979 yılında Konya’da doğdum.

 

1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde başladığım tıp eğitimi hayatıma, 2004 yılında Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde devam ettim. Eğitimim süresince, mikrocerrahi, lazer, rinoplasti, maksillofasiyal distraksiyon, saç ekimi, meme cerrahisi gibi birçok alanda klinik dışı çalışmalara katıldım.

 

2009 yılında New York Üniversitesi'nde Charles H. Thorne, Sherrel Aston, Joseph J. McCarthy, Court B. Cutting gibi birçok ünlü plastik cerrahla ve Memorial Sloan-Kettering Kanser Hastanesi’nde Peter Cordeiro ile meme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu üzerine çalışma fırsatı buldum.

 

2010 yılında uzmanlık eğitimimi tamamlayarak Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak çalışmaya başladım.

 

2013 yılında Yardımcı Doçent unvanıyla Zonguldak Bülent Ecevit Tıp Fakültesi'nde akademik hayatıma başladım ve birçok öğrenci ile asistan yetiştirme fırsatı buldum.

 

2016 yılında Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği (European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery) üyeliğine ve Avrupa Board sertifikası almaya hak kazandım.

 

2017 yılı Kasım ayında Doçent unvanı aldım.

Tıp literatürünü güncel olarak takip etmemin yanında, plastik cerrahi konusundaki yeniliklerden haberdar olmak, en son teknikleri uygulamaya geçirebilmek amacıyla, ulusal ve uluslararası kongre, konferans ve kurslara düzenli olarak katılmaktayım.
Yayınlanmış birçok bilimsel çalışmam olup, kendi adlandırdığım çeşitli ameliyat teknikleri geliştirdim ve halen geliştirmeye devam etmekteyim.
Plastik cerrahi operasyonlara yardımcı, özgün araçlar tasarlamaktayım. Bunlara ilişkin tescilli patentlerim de bulunmaktadır.

"Türk Tabipleri Birliği", "Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği", "Estetik Plastik Cerrahi Derneği", "European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery" ve "American Society of Plastic Surgeons" üyesiyim.

 

       

Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu