meme-buyutme

Meme Büyütme

Meme; kadın psikolojisinde süt verme organı olmaktan çok daha derin anlamlar içermektedir. Ergenlik dönemindeki yetersiz meme gelişimi, kıyafet seçimindeki zorluklardan kendine güven kaybına kadar geniş bir problem yelpazesini beraberinde getirmektedir. Günümüz güzellik anlayışı, ne yazık ki Venüs heykellerindeki küçük ve dik göğüs konseptinden uzak olarak- iri ve yuvarlak hatların ön plana çıktığı bir meme yapısını kabul etmektedir. Estetik cerrahi kadının kaybettiği kendine güveni yeniden kazandırmak için, sürekli yeni teknikler geliştirmekte ve farklı çeşitte implantların üretilmesine önayak olmaktadırlar.

Kişinin meme dokusuna ve yapısına göre farklı tekniklerle küçük memeler artık sorun olmaktan uzaktır!
Benim tercihim sonuçta hastanın istediği meme büyüklüğüne, hasta ile konuşarak karar vermek ve implantın şekli ve büyüklüğünü hastanın vücut yapısına göre seçmektir. Kişi beklentilerini ulaşılabilir hedefler üzerine kurmalıdır. Gerçekleştirilmesi imkansız hayaller yerine ulaşılabilir sağlıklı hedefler üzerinde doktorunuzla birlikte konuşulmalı ve implantın boyu ve şekli konusunda kimsenin sizi zorlamasına izin vermemelisiniz. Benim için her şeyden önemlisi operasyon sonunda hastanın kendisini memnun eden sağlıklı ve estetik sonuca ulaşmaktır.

Meme büyütme operasyonu mutlaka bir ameliyathanede yapılmalıdır. İmplantı yerleştirmek için meme ucu kenarından, meme altından, koltuk altından ve göbek deliği üzerinden çeşitli kesiler tanımlanmıştır. Koltukaltı ve göbek deliği üzeri işlemler endoskopik olarak yapılıp serum ile şişirilen implantlar uygulanabilir. İmplant yerleştirilecek alan; yeterli meme dokusu var ise meme dokusu altı, yetersiz meme dokusu olduğu durumlarda ise kas altıdır.
Ameliyat süresi yaklaşık 2 saat olup, ameliyat sonrası dönem aslında uygulanan tekniğe bağlıdır. Örneğin meme dokusu altına yerleştirilen implant operasyonu sonrasında ağrı çok az olabilirken, kas altı yerleştirilen bir implant sonrası 2-3 hafta sürebilen ağrılar doğaldır. Operasyon sonrası ilk gün taburcu olmak mümkündür.

Operasyon sonrası dönemde en az ilk 1 ay ağır egzersizler yapılmamalıdır. Bunun dışında araba kullanmak veya uçağa binmek ameliyattan 1 gün sonra bile gerçekleştirilebilecek aktivitelerdendir. Cilt dikişleri eriyebilir materyalle uygulandığından ameliyattan sonra dikiş alma gibi bir prosedür yoktur.

Meme implantlarının meme kanseri taramalarını zorlaştırdığına dair bir ön yargı mevcuttur ancak günümüzdeki gelişmiş görüntüleme yöntemleri ile bu sorun ortadan kalkmıştır. Süt verme genellikle etkilenmez ancak göğüs ucu duyu kaybı özellikle meme ucu kesi kullanılan teknikte küçük bir ihtimalde olsa görülebilir.

Yerleştirilen implantın ömrü ortalama 10 yıl olarak belirlenmiştir ancak yapılan çalışmalarda sürenin aslında çok

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

vajina-estetigi

Vajina Estetiği

Vajina tıpkı memeye benzer şekilde hem üremenin hem de cinsel hazzın merkezidir. Partneriyle birlikt..

Devamını Oku
meme-kucultme

Meme Küçültme

Ülkemizde en sık yapılan estetik operasyondur fakat estetik kategorisinde kabul edilmesine rağmen, g..

Devamını Oku
sac-ekimi

Saç Ekimi

Erkek tipi saç dökülmesinin en büyük sorumlusu genetik olarak duyarlı olan kafa ön ve orta bölümünde..

Devamını Oku
Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu