karin-germe

Karın Germe

Kilo alıp verme veya doğum sonrası karın cildinde sarkma sık görülen bir durumdur. Cildin elastikiyetini kaybetmesi ve karın duvarı yapılarının zayıflaması sonucu oluşan bu görüntüyü düzeltmek için yapılan işlem "Karın Germe" yani Abdominoplasti'dir. İç çamaşırı çizgisine oturacak bir kesi izi kalacak şekilde operasyon planlanır.

Operasyon süresi yaklaşık 2 saattir ve fazla cilt ve cilt altı dokular alınır ve aynı zamanda karın duvarı güçlendirilir.

Operasyondan sonra hastalar bir hafta öne eğilerek yürümek, yatakta bel altına ve dizlerin altına destekler koyup bükülerek uyumak zorundadırlar ve yaklaşık 3 hafta sonra günlük aktivitelerine geri dönebilirler.

Operasyon sonrasında kalacak iz oldukça uzundur ancak tam mayo veya iç çamaşırı çizgisi tabir edilen bölgeye geldiği için kabul edilebilirdir. Operasyonda karın duvarı da desteklendiğinden karın içi organların tamamen çalıştığından emin olmadan hastanın yemek yemesine izin verilmez. Göbek deliği bu operasyonda yeniden şekillendirilir ve uygun yere taşınır.

Ameliyat sonrasında dikişler emilebilir olduğundan dikiş alınmasına gerek yoktur ancak bölgedeki kanı uzaklaştırmak için konulan "dren" dediğimiz plastik borucuklar ameliyattan sonraki 1. veya 2. gün alınır.

Bu operasyon için benim önerim operasyondan 6 ay önce liposuction uygulanarak uygun bölgelerin inceltilmesidir. Böylece operasyon sonrası sonuçlar çok daha başarılı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

sac-ekimi

Saç Ekimi

Erkek tipi saç dökülmesinin en büyük sorumlusu genetik olarak duyarlı olan kafa ön ve orta bölümünde..

Devamını Oku
meme-kucultme

Meme Küçültme

Ülkemizde en sık yapılan estetik operasyondur fakat estetik kategorisinde kabul edilmesine rağmen, g..

Devamını Oku
cene-ve-yuz-cerrahisi

Çene ve Yüz Cerrahisi

Genel olarak yüz ve yüzü oluşturan elemanların gerek boyutları gerekse birbirleriyle olan oranları k..

Devamını Oku
Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu