jinekomasti

Jinekomasti

Erkekte memenin büyük olması; hormonal düzensizlikler, alkol, göğüs büyütücü yan etkisi olan ilaçların uzun süreli kullanımı, steroid tedavisi, bazı iç organ kronik rahatsızlıkları ve tümörleri, beslenme bozuklukları veya bazı enfeksiyonlara bağlı olarak ortaya çıkabilen bir durumdur ve kişinin hayatını sosyal ve psikolojik olarak negatif etkiler.

Jinekomastinin oluşma nedenine yönelik testler, başta hormon düzeyleri ameliyat öncesinde mutlaka gözden geçirilmelidir!

Liposuction jinekomasti için çok ileri olmayan vakalarda iyi ve kolay bir seçenektir. İleri durumlarda cilt ve meme dokusunu kesiler ile çıkarmak gerekebilir. Her iki durumda da kalacak kesi izi neredeyse görülmeyecek düzeydedir ve operasyon sonucu kişinin kendine güvenini geri kazandıracak kadar başarılıdır.

Operasyon süresi ortalama 2 saat olup ameliyat sonrası 3-6 hafta korse kullanımı gerekir. Aşırı kol hareketleri bu süre içinde kısıtlanır. Operasyondan sonra 2 gün sonra birçok günlük aktivite rahatlıkla yerine getirilebilir.

 

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

meme-buyutme

Meme Büyütme

Meme; kadın psikolojisinde süt verme organı olmaktan çok daha derin anlamlar içermektedir. Ergenlik ..

Devamını Oku
sac-ekimi

Saç Ekimi

Erkek tipi saç dökülmesinin en büyük sorumlusu genetik olarak duyarlı olan kafa ön ve orta bölümünde..

Devamını Oku
Ayak Bileği Estetiği

Ayak Bileği Estetiği

İnatçı yağlar, ayak bilekleri ve alt bacak bölgesinin estetik bir görüntüden uzaklaşmasına sebep ola..

Devamını Oku
Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu