botoks

Botoks

Besin zehirlenmesine yol açan Clostridium Botilinium adlı bakterinin felç etkisi oluşturan zehirinin elde edilmesi ve bunun tıp dünyasında kullanımının başlaması belki de yüzyılın en büyük tıbbi gelişmelerinden biridir. Botoks (BOtulinum TOXin) halkın bildiğinin aksine yılan zehiri değil, FDA (USA Food and Drug Administration) tarafından onaylanmış sinirler üzerinde etkili bir maddedir. 1 nanogramı dahi öldürücü olan bu toksinin muayehane ortamında ve hatta yalnızca plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanmasının önemi anlaşılmalıdır.

Toksin sinirlerin kasa ulaştığı noktada sinirin aktivitesini engeller. Baş ağrısından felçli hastaların kasılmalarının giderilmesine kadar geniş bir alanda kullanılan Botoks estetik cerrahinin en önemli uygulamalarındandır. Yüz bölgesindeki çok derin olmayan kırışıklıkların giderilmesinde, kaşların uygun şekilde kaldırılmasında gayet başarılıdır ancak bilinmeyen etkisi, aynı zamanda Botoks'un dünyadaki en iyi kırışıklık önleyici ilaç olduğudur. Düzenli olarak Botoks uygulanan kişide bu bölgelerde yıllar içinde oluşacak kırışıklıklar da oluşmayacaktır.

Ayrıca migren ağrısından yakınan bir çok hastanın kırışıklık tedavisi için Botoks tedavisi almasından sonra ağrılarının hafiflediğini veya geçtiğini vurgulamaları, Botoks'un migren tedavisinde de kullanılmasına neden olmuştur.

Muayenehane şartlarında çok kısa sürede uygulanabilir ve kalıcılığı yaklaşık olarak 4-6 aydır. Bunun yanısıra Botoks, bölgesel terleme tedavisinde de kullanılabilmektedir. Koltuk altı, alın, el ve ayaklar ve pubik bölge dediğimiz cinsel organ çevresindeki aşırı terleme tedavisinde kullanılmaktadır. Bu işlem özellikle el ve ayakta ağrılı olduğundan sedasyon altında gerçekleştirilmesi daha uygundur. Terlemeyi kesme etkisi yine 4-6 aydır.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

iple-aski

İple Askı

Özel üretilmiş iplerle yüz bölgesinde badem göz estetiği, kaş asma, yüz germe ve boyun germe işlemle..

Devamını Oku
yuz-estetigi

Yüz Estetiği

Yüzümüz ne yazık ki zamanla yer çekimine yenik düşer. Yer çekimi, mimik kaslarının etkisi ve güneş ı..

Devamını Oku
dolgu-uygulamalari

Dolgu Uygulamaları

İlerlemiş ve Botoks sonrasında gerilemeyen kırışıklıklarda, derin yanak çizgisinin silikleştirilmesi..

Devamını Oku
Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu