el-cerrahisi

El Cerrahisi

El, belki de sahip olduğumuz en önemli organlardandır. Çoklu hareket kabiliyeti günümüz teknolojisiyle bile tam anlamıyla taklit edilebilmiş değildir. İçerdiği kemik, tendon, kas, sinir ve damarların birbirleriyle oldukça karışık olan ilişkileri nedeniyle titizlikle ele alınması gereken bir alan olup bu bölgenin operasyonlarında, cerrahın deneyimi ve yetenekleri en önemli etkenlerden biridir.

Operasyon kadar operasyon sonrasında hastanın fizik tedavi görmesi de operasyon sonucunu büyük ölçüde etkiler. El cerrahisi; el ve eli oluşturan yapıların, kaybedilen veya eksik fonksiyonlarının geri kazandırılmasına, hissin yerine getirilmesine dayalı mikro cerrahi prosedürleri de kapsayan bir alandır.

Doğuştan mevcut olan (yapışık parmak, eksik ya da fazla parmak gibi), romatizmal hastalıklar veya travma sonucu gelişen bozuklukların düzeltimi, kişinin hayat standardı açısından çok önemlidir.

Kopan bir parmak veya uzvun da yerine dikilmesi, el cerrahisinin içindedir. Yüksek mikro cerrahi özeni ile yapılan bu operasyonlar, kişinin kopan uzvunu tekrar eskisine yakın kullanmasını sağlayabilir.

Bu alandaki tüm işlemler aldığım eğitim dahilinde en fazla yaptığım operasyonlar arasındadır.

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

cene-ve-yuz-cerrahisi

Çene ve Yüz Cerrahisi

Genel olarak yüz ve yüzü oluşturan elemanların gerek boyutları gerekse birbirleriyle olan oranları k..

Devamını Oku
meme-diklestirme

Meme Dikleştirme

Özellikle kilo alıp verme süreçleri veya emzirme sonrasında meme sarkması olabilir. Dolgunluğu yeter..

Devamını Oku
sac-ekimi

Saç Ekimi

Erkek tipi saç dökülmesinin en büyük sorumlusu genetik olarak duyarlı olan kafa ön ve orta bölümünde..

Devamını Oku
Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu