Göğüs büyütmek için piyasada bir çok ürün bulunmaktadır ancak bunların ispatlanmış hiçbir etkinlikleri yoktur. Bu konuda kullanılan tabletler hormon içeriğinden dolayı meme kanserine bile yol açacak kadar tehlikelidir. Krem formundakiler ise daha masum görünmektedir. Ancak yaptığı öne sürülen etkisinin uzun dönem sonuçları henüz bilinmemektedir. Ayrıca asla ve asla cerrahiye alternatif bir etkisi yoktur.

Protez üzerini kaplayan bir miktar meme dokusu olduğundan genellikle hissedilmez. Özellikle kas altına yerleştirilen bir protezin dokunarak hissedilmesi pek mümkün değildir. Meme dokusu çok çok az olduğu durumlarda protezin bir miktarı cilt altında kalabilir ancak cilt bile protezin net olarak hissedilmesini engellemek için yeterlidir.

Diyabette yara iyileşmesi problemlidir. Kan şekeri düzenlenmemiş diyabet hastaların bu ameliyatları olmaları oldukça risklidir. Yara iyileşmemesi, enfeksiyon, uzun süren akıntı ve hatta meme cildinde ve dokusunda kayıplar olabilir. Yara iyileşmesi problemi yaşandığı durumlarda iz daha fazla kalacaktır. Tedavi altında iseniz ve kan şekeriniz düzenliyse, şeker hastalığı olmayan birinden farksız izleriniz olabilir.

İmplant patlaması nadiren rastlanan bir durumdur. İmplant ameliyattan aylar sonra meme içerisinde kendine bir kılıf oluşturur ve patlama bu kılıf içerisinde bazen kendini sınırlar ve anlaşılamayabilir. Ancak bazen bu kılıfı da aşan durumlar oluşur ve memede ağrı, kızarıklık ve meme şeklinde bozulma ile kendini gösterebilir.

Son zamanlarda yayınlanan bir çalışmada meme protezi uygulanan hastalarda meme kanserinin daha az görüldüğü bildirilmiştir. Artık dünyada meme protezinin kanser gelişmesi konusunda hiçbir etkisi olmadığı kabul edilmektedir. Tartışılan konu, gelişebilecek bir kanserin teşhisini zorlaştırıp zorlaştırmadığıdır. Ancak günümüzdeki gelişmiş görüntüleme yöntemleri ile bu sorun da ortadan kalkmıştır.

Bu tamamen sizin beklentilerinizle ilgili. Bazı hastalar, estetik ameliyattan sonra kafalarında neredeyse bütün vücutlarının değişeceğini tasarlarlar. Sorunsuz bir operasyondan sonra göğüsün beğenilmemesi aslında söz konusu değildir. Ameliyat öncesinde doktorunuza tam olarak ne istediğinizi ayrıntılı anlatırsanız böyle bir durumla karşılaşma ihtimaliniz yoktur.

Bu sutyen birçok tıbbi marketten temin edilebilir. Sporcu sutyeni olarak bilinen ve göğüslerinizin uygun şekli almasına yardımcı olacaktır. Ancak Piyasada birçok mağazada sporcu sutyeni olarak satılan sutyenler ne yazık ki uygun desteği sağlamamaktadır. Operasyondan önce temin edilebilecek yerler konusunda aydınlatılacaksınız.

Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu