dolgu-uygulamalari

Dolgu Uygulamaları

İlerlemiş ve Botoks sonrasında gerilemeyen kırışıklıklarda, derin yanak çizgisinin silikleştirilmesinde ve daha bir çok estetik amaçla kullanılabilir.

Kalıcı dolgular henüz istenilen düzeyde gelişmediğinden çeşitli reaksiyonlara yol açabilmektedirler. Bu nedenle yaklaşık 9-14 aylık sürede kaybolan dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Hasta bu işlemin kalıcı olmasını isterse kendinden alınan yağ ile kalıcı doldurma işlemi gerçekleştirilebilir.

Yüz için dolgu uygulamaları; muayenehane şartlarında çok kısa sürede uygulanabilir.

Bu madde normalde insan dokularında bulunmakla birlikte, son yıllarda yapay üretimindeki gelişimle birlikte allerjik reaksiyon gösterme riski oldukça düşürülmüştür.

Kalıcı dolgu olarak genellikle karın bölgesindeki yağ dokusu kullanılır. Karın bölgesi genelde insanda en fazla yağ bulunan bölgedir ve bu yüzden tercih edilir ancak tek kaynak bu bölge değildir. Örneğin; sadece çene altı bölgesi yağlanmasından şikayetçi olan hastada bu bölgeden alınan yağlar gerekli bölgelere enjekte edilerek dolgu uygulanabilir.

Liposuction işleminde alınan yağlarla beraber bir miktar kök hücre de vücuttan alınır. Bu yüzden enjeksiyon yapılan alanın yüzeyindeki ciltte diri ve parlak bir görüntü oluşmaktadır. Günümüzde hızla artan kök hücre teknolojisi ve bu hücreleri ayrıştırıp çoğaltılmaları sonucunda yapılacak enjeksiyonlar gelecekte daha iyi sonuçlar vaadetmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

botoks

Botoks

Besin zehirlenmesine yol açan Clostridium Botilinium adlı bakterinin felç etkisi oluşturan zehirinin..

Devamını Oku
iple-aski

İple Askı

Özel üretilmiş iplerle yüz bölgesinde badem göz estetiği, kaş asma, yüz germe ve boyun germe işlemle..

Devamını Oku
yuz-estetigi

Yüz Estetiği

Yüzümüz ne yazık ki zamanla yer çekimine yenik düşer. Yer çekimi, mimik kaslarının etkisi ve güneş ı..

Devamını Oku
Whatsapp
Facebook
Twitter
Instagram
Online Randevu